„Uram, nyisd meg a szemüket...” – Ökumenikus istentisztelet a vakmissziónál

Bogdán Szabolcs János, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspöke mondott imát a vakokért és gyengénlátókért, majd Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke hirdette az Igét a Magyar Református Szeretetszolgálat Vakmissziójának január 18-án tartott ökumenikus istentiszteletén. A több felekezetből érkezett résztvevők együtt hallgatták a János evangéliumában írott Ige alapján tartott prédikációt: „Boldogok, akik nem látnak, és hisznek.”

A megjelenteket Katona Viktória, a Magyar Református Szeretetszolgálat ügyvezető-helyettese, társadalmi missziókat vezető lelkipásztor köszöntötte, majd Czibere Károly, a Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítványának elnöke tartotta meg beszédét, idézve a Királyok második könyvéből: „Uram, nyisd meg a szemüket, hadd lássanak!”

Bogdán Szabolcs János királyhágómelléki református püspök Czibere Károly, a Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány kuratóriumi elnöke Fabiny Tamás a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke

Galériánk a képekre kattintva nyílik meg

Fotó: MRSZ

Az ökumenikus istentiszteletre a vakok és gyengénlátók zenével, verssel és közös énekléssel készültek.