Hajléktalanokat és szenvedélybetegeket támogatott a szeretetszolgálat

Egyházunk hajléktalanokat és iszákosokat mentő missziói szolgálatát támogatta adományokkal a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) december 19-én.

MRSZ adventi adomány Hajléktalan Misszió, Iszákosmentő Misszió 2022. december 19. Fotó: MRSZ

Fotó: MRSZ

– Jézus azt kérdezi: hiszed-e, hogy meg tudsz gyógyulni? A Református Iszákosmentő Missziót azok a szenvedélybetegek keresik fel, akik hisznek ebben, így örömmel segítjük a gyógyulásukat. A Református Hajléktalanmisszió munkatársai pedig azok között végzik szolgálatukat, akik a társadalom perifériáján élnek, és akikre a legkevesebbszer gondolnak még karácsonykor is. Számunkra ezért fontos, hogy részesei lehetünk az adventjüknek és támogathatjuk a munkájukat – mondta Juhász Márton, az MRSZ ügyvezető igazgatója.

Fotó: MRSZ

A hajléktalanmisszió több mint egymillió forint értékű adományt kapott, amely azonnal fogyasztható élelmiszereket, konzerveket, valamint egy mosógépet is tartalmazott. – Az Úr Jézus Krisztus a legnyomorultabbakat szereti a legjobban. Isten Igéje szerint nekik vannak a legkülönb angyalaik, akik szüntelenül láthatják a mi Mennyei Atyánk arcát. Hatalmas áldás számunkra, hogy a köztük végzett szolgálatunk által mi is mindennap Isten legkülönb angyalává változhatunk – mesélt a hajléktalanmisszió szolgálatáról Márkus Gábor misszióvezető.

Fotó: MRSZ

– A Református Iszákosmentő Misszió egy átmeneti otthonban segíti Dömösön a szenvedélybetegek, elsősorban alkoholisták gyógyulását, akik rossz fizikai állapotuk miatt nemcsak lelki segítségre, hanem testi erősítésre is szorulnak. Az MRSZ adventi adománya, így az élelmiszerek és a vitaminok az ő ellátásukat fogják szolgálni a háromhetes gyógyító rehabilitáció során, amit hálásan köszönünk magunk és ellátottjaink nevében is – mondott köszönetet az adományért Némethné Balogh Katalin, a Református Iszákosmentő Misszió vezetője.

Fotó: MRSZ

Az MRSZ az adventi időszakban kiemelten fontosnak érzi, hogy a nélkülözésben élő családok és idősek, illetve a különböző szociális intézmények támogatása mellett azokat a társadalmi csoportokat is segítse, amelyeknek tagjait nem veszi körül támogató családi vagy gyülekezeti közösség. Egyházunk karitatív szervezete karácsony hetében közel kétmillió forint értékű tárgyi adománnyal segítette az elesettek között szolgáló missziókat.