Közvetlenül segíthetik a csengersimai református gyülekezet átmeneti szállását

A csengersimai református gyülekezet tagjai március 13-ig, az elmúlt két hét alatt 400 vendégéjszakát biztosítottak átmeneti szállásukon a szükséget szenvedőknek. A gyülekezet 34 személyes szálláshelyén 1-3 napra tudnak átmeneti szállást adni a háború elől menekülőknek. A szállás mellett hideg élelemet is juttatnak a menekülőknek. A gyülekezet azon tagjai, akik másképp nem tudnak segíteni, adományokkal járulnak a szolgálathoz.

A Csengersimai Református Egyházközség számlaszáma:

10918001-00000021-80540019 (UniCredit Bank Hungary Zrt.)

Az adományokból alapanyagokat vesznek a helyben főzéshez, takarításhoz szükséges tárgyi adományokat, illetve sokan segítenek a mosásban, a vendégek eljuttatásában a szállásra, a fogadtatásban, enni-innivalóval ellátásban.

„Körülbelül 350 ágyneműhúzás van mögöttünk. Hálás vagyok a gyülekezetünkért, hogy a hitünket ilyen aktívan tudjuk megmutatni a cselekedeteinken keresztül. Hálás vagyok azért, hogy ez a nehéz helyzet így össze tud bennünket hozni. Hálás vagyok a helyi hatékony együttműködésért az önkormányzattal, rendőrséggel. Hálás vagyok a közelről-távolról adományozók segíteni akarásáért. Hálás vagyok, hogy az Istennel megélt közösségünk ilyen erőforrássá lehet mindannyiunk számára, és hogy ez a krízis közelebb tud vinni bennünket egymáshoz és Hozzá is. A Gondviselőhöz, aki rajtunk keresztül is működik” – írja közösségimédia-oldalán Nagyné Szücs Andrea lelkipásztor.