A Debrecen-Bánki Református Egyházközség ruhaadománya a menekülteknek

A Debrecen-Bánki Református Egyházközség gyülekezeti tagjai rendszeresen visznek be ruhaadományokat a rászorulók megsegítésére a gyülekezet által fenntartott Élim Szolgáltató Központba. Jelen helyzetben ezeket a támogatásokat – a célnak megfelelő szelektálás után – a Magyar Református Szeretetszolgálat részére szállították el, a szervezet pedig eljuttatta az adományokat a határra, a menekültek részére.

Eddig 25 zsák adományt állítottak össze, ezzel egyaránt nyújtanak téli és éves ruházati segítséget 3-13 éves lányok, 3-13 éves fiúk, továbbá hároméves kor alatti kicsinyek részére. Az adománycsomag férfi és női ruházatot is tartalmaz – tájékoztatta Takács-Sárkány Ildikó, az egyházközség szociális intézményének vezetője a Reformatus.hu portált.