Református felsőoktatási tájékoztató a 2025/2026-os tanévre

Már elérhető az a tájékoztatófüzet, amely tartalmazza a négy magyarországi református felsőoktatási intézmény képzési lehetőségeit. A kiadvány bemutatja az intézmények széles körű képzési lehetőségeit hitéleti és nem hitéleti szakokon egyaránt.

A legfrissebb református felsőoktatási tájékoztató elsősorban azokban nyújt hasznos támpontot, akik a következő tanévtől református intézményben szeretnének diplomát vagy felsőfokú szakképesítést szerezni.

Debreceni Református Hittudományi Egyetem

Magyarország egyik legrégebbi oktatási intézménye 1538 óta gazdag tapasztalattal, református keresztyén elkötelezettséggel, a modern kor színvonalán végzi oktatói-nevelői munkáját. Képzései az egyházi szolgálatra és a keresztyén értelmiségi létre készítenek fel a „Közösség, hit, tudás” jelmondat szellemében.

Károli Gáspár Református Egyetem

A Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) Állam- és Jogtudományi, Bölcsészet- és Társadalomtudományi, Hittudományi, Pedagógiai, valamint Gazdaság-, Egészségtudományi és Szociális Karán a korábbi évekhez hasonlóan most is széles és gazdag képzési kínálattal jelentkezik. A karok nyílt napjairól az összegző kiadvány mellett az egyetem honlapján is olvashatnak tájékoztatást.

Pápai Református Teológiai Akadémia

A Pápai Református Teológiai Akadémia a Magyarországi Református Egyház egyik felsőoktatási intézménye, a Pápai Református Kollégium tagintézménye. Történelmi örökségünkből fakadóan elsősorban a Dunántúli Református Egyházkerület területén lévő gyülekezetek legmagasabb szintű szellemi központjaként kíván működni, figyelembe véve a Kárpát-medence magyar reformátusságának a reformáció évszázada óta ápolt, közös lelki-szellemi örökségét is.

Sárospataki Református Teológiai Akadémia

Az akadémia küldetésének célja, hogy a református egyház igényei szerint képezzen teológusokat, lelkipásztorokat és egyházi munkatársakat. A Sárospataki Református Kollégium egyik oktatási intézményeként őrzi és továbbviszi a kollégium sajátos körülmények között kialakult, több évszázados, a református hitvallásokra és a magyar nemzet iránti elkötelezettségre épülő szellemi és lelki örökségét.