A videófelvételeken jól látható, ahogy a célvonal közelébe érkező futók előtt felrobban valami, sűrű fekete füstöt és törmelék felhőt okozva. A második robbanás alig pár perccel később történt. A sérülteket, a kifáradt futók ápolására felállított orvosi sátrakba szállították, írja az Associated Press.
A CNN szerint a detonációk körülbelül délután háromnegyed kettőkor következtek be, két órával azután, hogy az első futam csaknem huszonhétezer indulója célba ért. A bostoni hatóságok más robbanó szerkezeteket is találtak, melyeket folyamatosan hatástalanítottak, nyilatkozták a Szövetségi hatóságtól. A szerkezetek alacsony gyulladásponttal rendelkeztek, és nagy valószínűséggel nem volt repesz a belsejükben. Egy kormányzati tisztviselő elmondása alapján a verseny előtt nem volt konkrét fenyegetés.
A Boston Maratont 1897 óta rendezik meg, egyike a világ hat legnagyobb maraton futamának. Idén több mint melyen idén több mint huszonháromezer ezer amatőr és profi versenyző vett részt rajta. Az esemény csaknem ötszázezer nézőt vonzott.
Imádkozunk a Boston Maratonért, és békét kérünk azoknak, akik az erőszakos esemény utóhatásaitól szenvednek, olvasható az Amerikai Krisztus Egyesült Egyháza honlapján.
A történtek után, Olav Fykse Tveit, az Egyházak Világtanácsának (EVT) főtitkára imáit és támogatását ajánlotta fel az erőszak elleni párbeszédért az EVT tagjainak nevében a hétfői bostoni maratonon történt robbantások miatt. Erről levélben biztosította az amerikai Krisztus Egyházának Nemzeti Tanácsát, az amerikai egyházak ökumenikus szervezetét.
A Peg Birk általános titkárnak és Kathryn Lore elnöknek írt küldeményben az EVT főtitkára kifejezte együttérzését és szolidaritását. „Akkor hozott fájdalmat és félelmet ez az erőszak, amikor sokan szerte a világból azért gyűltek össze, hogy egy békés versenyen elért egyéni teljesítményt ünnepeljenek. Gondolataimat és imáimat az áldozatoknak és családjuknak ajánlom."írta Fykse Tveit. A főtitkár személyesen kiállt az erőszak elleni tevékenység folytatásának minden formája mellett. „Az élet Istenének nevében úgy kell tanúságot tennünk, hogy ebben a túl gyakran sérülő világban az igazság és béke ügynökeinek nevezhessenek minket. Csatlakozva a világszerte a bostoni hitvezetőkért imádkozókhoz, az Egyházak Világtanácsának tagjaként fohászkodunk az erőszak áldozataiért és szakadatlanul és elkötelezzük magunkat a minden ország békéért való munkálkodása mellett."
Forrás:oikumene.org ucc.org
Fordítás: Kuzma Csilla