Az egyház a feszültség megelőzésében tud segíteni

Bölcskei Gusztáv szerint van egyházi válasz a gyöngyöspatai konfliktushoz hasonló helyzetek kezelésére.

A tiszántúli püspök a Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat alapító okiratának aláírásakor beszélt erről.

"Amit ma tettünk, az a mi válaszunk a történtekre. Nem tudunk olyan kérdéseket megoldani, amelyek rendészeti közbiztonsági helyzeteket érintenek - jelentette ki Bölcskei Gusztáv. - Azonban megpróbálunk speciális területen, sajátos hozzájárulással olyat létrehozni, ami lehetővé teszi, hogy egyre kevesebb ilyen feszültségforrás alakuljon ki."

A Heves megyei Gyöngyöspatán egy helyi konfliktus miatt már hetek óta polgárőrnek nevezett gárdisták járőröznek és félelemben tartják a 2500 fős település 400-500 cigány lakosát. Arra hivatkozva, hogy a településen megszaporodtak a bűncselekmények, a Jobbik nagygyűlést is tartott a falu főterén, majd mintegy kétezren végigmasíroztak a cigánysoron.

Református.hu