Isten teremtésbe szőtt bölcsessége - a teológiai biodiverzitás

2024. október 16., 18:00
Sárospatak, Sárospataki Református Hittudományi Egyetem
Sárospatak, Rákóczi út, 1
Mutasd a térképen →
+ Naptárhoz adom

A Sárospataki Református Hittudományi Egyetem hívja és várja az érdeklődőket Dr. Kodácsy Tamás, az SRHE habilitált egyetemi docense „Isten teremtésbe szőtt bölcsessége - a teológiai biodiverzitás” című előadására, melyre 2024. október 16-án, szerdán, 18 órától kerül sor az SRHE Szikszai termében.

„A biodiverzitás egy ökológiai fogalom, ami emlékeztet bennünket arra, hogy az egészséges ökoszisztéma a növény- és állatvilág, valamint az ásványi anyagok sokszínűségén nyugszik. Ugyanakkor a biodiverzitás egy teológiai fogalom is, amely alatt Isten teremtésbe szőtt bölcsességet értjük.” A biodiverzitás mint ökológiai fogalom közismert, de mit kell értenünk ezen a teológiában? Milyen bölcsességet szőtt Isten a teremtésbe? Hogyan kapcsolódik a biológiai sokféleséghez?
Kodácsy Tamás (1975, Kecskemét) református lelkész, programozó matematikus. A Sárospataki Református Hittudományi Egyetem Rendszeres Teológiai és Egyháztörténeti Tudományok Intézetének egyetemi docense, a Magyarországi Református Egyház Ökogyülekezeti Mozgalmának elnöke, az Európai Keresztyén Környezetvédelmi Hálózat (ECEN) Ökoteológia munkacsoportjának vezetője, a Tudomány és Hit Jesenius Központ alapító tagja. A Dunakeszi Református Egyházközség vezető lelkésze. 2000–2004 között a DRHE Rendszeres teológiai tanszékén tanársegéd, 2004–2014 között a KRE-n egyetemi lelkész. A KRE Teremtésvédelmi Műhelyének vezetője 2018-2023 között. Doktori dolgozatát a kozmológiai antropikus elvek teológiai vonatkozásaiból (2007), habilitációs dolgozatát az Ige és igehirdetés viszonyáról, a homiletikai aptumról (2014) írta. Informatikusként elsősorban felsőoktatási informatikai rendszereken dolgozik vezető szoftvefejlesztőként. Teológiai kutatási területei: vallás és természettudomány, ökoteológia, korai dogmatörténet, homiletika. Oxfordban, Zürichben volt ösztöndíjas hallgató, 2018/19. tanévben az Edinburghi Egyetemen (New College) vendégkutató. Nős, három gyermek édesapja. Felesége, Dr Kodácsy-Simon Eszter, az Evangélikus Hittudományi Egyetem Valláspedagógia Tanszékének vezetője.