Küldetésünk

Hírek

Széles Anna Molnár Fruzsi

A túlélés traumája – beszélgetés a svájci, crans-montanai tragédia kapcsán

Az év első napján megdöbbentő tragédia történt. Egy, a crans-montanai síparadisomban működő szórakozóhelyen keletkezett tűz több mint negyven ember életét követelte, és száznál is több fiatal sérült meg. A tragikus diszkóbaleset kapcsán beszélgettünk Széles Anna pszichológussal arról, hogy az emberi lélek, elme és idegrendszer hogyan működik az ilyen és ehhez hasonló helyzetekben. Milyen válaszokat kaphatunk keresztyénként egy ilyen tragédiát követően? És van-e kiút, jövő a túlélő fiatalok számára a traumatikus esemény után?

Tovább a cikkhez

További hírek

Közösségben Isten színe előtt – hitmélyítő alkalom Gesztelyen

Kétnapos hitmélyítő alkalmat szervezett a Gesztelyi Református Egyházközség Közösségben Isten színe előtt címmel az imádság éve programsorozatához csatlakozva. A rendezvény a Magyarországi Református Egyház tematikus évéhez kapcsolódó pályázat támogatásával valósult meg. A hitmélyítő alkalom célja olyan kötetlen beszélgetések megvalósítása volt, ahol a résztvevők közelebb kerülhettek egymáshoz és Istenhez, azt is bizonyítva, hogy egy maroknyi gyülekezet milyen összetartással működhet még annak ellenére is, hogy napjainkban egyre kevesebb idő jut a hitünk megélésére és az elcsendesedésre.

Az érzések helye az imádságban – megjelent a Csendben szól podcast második része

Düh, harag, félelem, hála, öröm: imádkozás közben sokféle érzésük lehet. Vajon mindegyiknek helye van? Hogyan lehet irányítani az érzéseinket, és van-e értelme az elfojtásnak? Mindezekről beszélgetünk a Csendben szól című podcast második adásában. A műsor vendégei: Kovács Endre lelkiségi teológus, a Ti azért így imádkozzatok című könyv szerzője és Sóskuti Zoltán református lelkész. Az imádság évében indított beszélgetéssorozat következő részeiben a csend jelentőségéről és az imádság tanulhatóságáról is szó lesz. A műsorvezető Balázs-Bóna Judit.

Bárka tábor Kárpátalján (videó)

Életreszóló élményekkel gazdagodott az a nyolcvan kárpátaljai, a Beregi Református Egyházmegye gyülekezeteiből érkező gyermek, akik részt vettek a Bárka tábor első ottani, bent alvós turnusán. A Nagyberegi Református Líceumban töltött egy hét alatt nekik is épp abban a hamisítatlan Bárka-hangulatban lehetett részük, amiben a korábbi évek táborozóinak Magyarországon: élménypedagógiai foglalkozásokkal, tábortánccal, lelki alkalmakkal vagy épp strandolással kovácsolódtak közösséggé. A Magyarországi Református Egyház legnagyobb esélyteremtő programjának célja az is, hogy biztonságos közeget teremtsen a nehéz körülmények között, sokszor bizonytalanságban élő gyermekeknek, akik ezekből a táborokból lelkileg megerősödve térhetnek haza.

„Sok helyről jöttünk, de egy közösséggé formálódtunk”

„Akarsz-e meggyógyulni?” – tették fel a Bibliából vett kérdést az Országos Fogvatartotti Imanap résztvevőinek. Az eseményen saját előadásokkal, verssel, énekkel, színdarabbal és bizonyságtétellel mutatták meg hitüket az elítéltek. Lelkipásztoraikkal együtt készültek az eseményre, amely bár rácsok mögött zajlott, mégis felszabadító alkalommá vált.

„Szeretnénk az első lépés lenni Isten felé”

A debreceni gyökerű Első Lépés zenekar évek óta járja a Kárpát-medencét, hogy dicsőítő zenével és saját szerzeményeivel vigye közelebb az embereket Istenhez. Szolgáltak már a Csillagponton, a Református Zenei Fesztiválon, a Református Egység Napján, a Feltöltő Keresztyén Zenefesztiválon, valamint számos gyülekezeti és ifjúsági alkalmon. Az együttes tagjainak hivatása különböző, mégis közös bennük a hit és a szolgálat iránti elkötelezettség. A zenekar küldetéséről, a dicsőítés szerepéről és a közeljövő terveiről Hodossi Mátéval beszélgettünk.

További tartalmak

Videók és galériák

Események