Lelkészeknek és házastársuknak kínál ingyenes szállás- és kikapcsolódási lehetőséget a Sárkányok Háza a Szent György-hegyen, a Káli-medence szélén, hét kilométerre a Balatontól.
Mi közünk van a zsoltárokhoz? A Sárospataki Református Hittudományi Egyetem szeptember 27-én, a kutatók éjszakáján egy különleges esti programmal készül, amelynek középpontjában a 450 éve született Szenczi Molnár Albert munkássága lesz.
2024. október 18-án, pénteken rendezik meg a II. Országos Iskolalelkészi Találkozót Budapesten. Az esemény célja, hogy összefogja, közösségépítéssel és szakmai támogatással segítse azoknak a lelkészeknek a munkáját, akik köznevelési intézményekben szolgálnak. Az előadásokból, műhelymunkákból és kerekasztal-beszélgetésből álló napra október 1-jéig lehet jelentkezni.
A projekt alapvető célja az egyházi közösségek fejlesztése, szervezetfejlesztés és szolgáltatásfejlesztés volt. Ennek keretében négy alkalommal került sor kétnapos képzésre, melyeken összesen 40 fő vett részt. A képzések tematikája az adománygyűjtés és adományosztás segítése köré csoportosult és a területen jártas civil szervezet bevonásával történt meg.
A református egyház a program elsődleges céljaként a romák aktív társadalmi szerepvállalásának erősítését fogalmazta meg. Ennek érdekében az elmaradott régiók, térségek helyi közösségeiben olyan személyeket képeznek ki, akik katalizátorként képesek közösségfejlesztő folyamatokat elindítani.
A pályázatírást nehéz az imádsággal összehasonlítani, de néha nekünk is rá kell bízni magunkat azokra az erőkre, emberekre, akik szeretnének jobb jövőt álmodni közösségeinknek. És a sok munkával elvetett mag egyszer csak kihajt – vallja a Pályázati Iroda vezetője, Kósa Mónika.
A Bárka tábor önkéntesei mintaként szolgálnak a gyermekek és fiatalok számára, akik kultúraazonos módon, hitelesen képesek átadni tudásukat, tapasztalatukat, nagyon sok gyermeknek és fiatalnak mutatva példát emberségből, bátorságból, elkötelezettségből és társadalmi felelősségvállalásból.
A Bárka tábor nyaranta nyolc turnusban 1500 nehéz körülmények között élő gyermeket táboroztat ingyen. Ahhoz, hogy ez továbbra is sikerülhessen, minden támogatásra szükség van – a szervezők erre és a tábor céljaira is szeretnék felhívni a figyelmet adventi kampányukkal.
A „Tündérkert Biztos Kezdet Gyerekház infrastrukturális fejlesztése Bánréve”, EFOP-2.1.2-16-2018-00092 azonosító számú projektre 2019 tavaszán nyert pályázatot a Magyarországi Református Egyház. A közel 15 millió forintos vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével a Gyerekház működésére alkalmas ingatlant alakítottak ki.
A „Biztos Kezdet Gyerekház infrastrukturális fejlesztése Sellye”, EFOP-2.1.2-16-2018-00091 azonosító számú projektre 2019 tavaszán nyert pályázatot a Magyarországi Református Egyház. A 15 millió forintos vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével a Gyerekház működésére alkalmas ingatlant alakítottak ki.
A „CSILLAGVÁR Biztos Kezdet Gyerekház infrastrukturális fejlesztése Mezőcsokonyán”, EFOP-2.1.2-16-2018-00093 azonosító számú projektre 2019 tavaszán nyert pályázatot a Magyarországi Református Egyház. A közel 15 millió forintos vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével a Gyerekház működésére alkalmas ingatlant alakítottak ki.
Öt turnusban csaknem ezer hátrányos helyzetű fiatal részvételével rendezi meg a Magyarországi Református Egyház a Bárka táborokat a Balatonnál; a megnyitó kedden Balatonfenyvesen volt.
Hátránykompenzáció szeretettel és élménypedagógiával – ez az, amit célul tűzött ki a Magyarországi Református Egyház Bárka tábora a Kalandok és Álmok Szakmai Műhellyel közösen. Bányai Sándor trénert, a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely vezetőjét kérdeztük a részletekről.
Több mint 1600 gyermek táborozhat idén a Magyar Református Egyház Bárka táboraiban – hangzott el Balatonszárszón, a megújult SDG Családi Hotel és Konferenciaközpont avatásán szerdán.
Népszerűek a Bárka Tábor nyári önkéntes turnusai, háromban azonban még nincs elég segítő. Március 31-ig lehet önkéntesnek jelentkezni.
Néhány hónap múlva ismét több száz hátrányos helyzetű gyermek lubickol majd a Balatonban a Bárka tábornak köszönhetően. A részletekről Becze Orsolyát, a tábor szakmai vezetőjét kérdeztük.
Sikerrel zárult a Magyarországi Református Egyház két Tanoda projektje. Az MRE 60 hátrányos helyzetű gyermek tanulmányi, készség- és képességfejlesztését végezte két éven keresztül Piliscsabán és Pilisvörösváron.
Válts valóra álmokat, ajándékozz örökre szóló élményt, közben pedig légy része egy felkészült és vidám csapatnak! Legyél Te is a Bárka tábor önkéntese! A program fő célja a résztvevők esélyeinek növelése, a gyermekek és fiatalok képességeinek kibontakoztatása, egészséges életmódjuk kialakítása és a társadalmi együttműködés erősítése.
Elhivatott közreműködőket keres a Magyarországi Református Egyház a Bárka táborba. A harmadik éve megszervezett gyermektáborban 2020-ban is több mint másfélezer, hátrányos helyzetű gyermek szerezhet maradandó nyári élményeket.
A MRE Zsinata döntése értelmében a Szeretetszolgálati Iroda 2020. január 1-jei hatállyal Magyarországi Református Egyház Diakóniai Iroda (1146 Budapest, Hungária krt. 200.) néven folytatja tevékenységét, és 2020. január 1-től átveszi az MRE fenntartásában működtetett szociális és felzárkózási intézmények és szolgáltatások teljes körű fenntartói jogát.
Tisztelt Ajánlattevő!
A Magyarországi Református Egyház az „CSILLAGVÁR Biztos Kezdet Gyerekház infrastrukturális fejlesztése Mezőcsokonyán az EFOP-2.1.2-16-2018-00093 sz.” projekt keretében nyílt beszerzést hirdet, amelyre három ajánlattevőt közvetlenül is meghív. Ajánlattételre az útmutatóban szereplő feltételek alapján van lehetőség.
Támogatásban részesült a Magyarországi Református Egyház Szeretetszolgálati Intézményeinek szervezet – és szakmafejlesztése című pályázat
„A táborban Istenhez vezető iránytűt is kaptok, és ha megőrzitek, az élet valamennyi nehézségén átvezet titeket” – megnyitották a Magyarországi Református Egyház (MRE) Bárka táborának második évadát június 19-én, a megújult balatonszárszói SDG Családi Hotel és Konferenciaközpont avatásán.
Jelentős fejlesztésen van túl a Kelet-magyarországi Református Nevelőszülői Hálózat: a traumatizált gyermekek személyre szabott tehetséggondozását, valamint országos szinten is egyedülálló e-mentorálását tudták elkezdeni az elmúlt hónapokban, személyes és szakmai támogatást kaptak a nevelőszülők is, valamint a hálózatot is fejlesztették.
A Magyarországi Református Egyház Szeretetszolgálati Intézményeinek szervezet- és szakmafejlesztése című EFOP 1.9.8-17-2017-00002. számú projekt keretében a Dunaalmási Református Szeretetház Fogyatékosokat Ápoló-Gondozó Otthonában tankonyha és tanmosoda került kialakításra.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt 2019. június 04-én (kedd) Nyíregyházán az EFOP-2.2.14-17-2017-00009 számú "Talentum - Tehetséggondozó Gyermekvédelem" című projektünk keretében megrendezésre kerülő záró konferenciára.
További tartalmak