Idén is találkoztak a három legnagyobb magyarországi keresztyén egyház püspökei

Szokás szerint idén is megtartották a három legnagyobb magyarországi keresztyén egyház püspökeinek találkozóját, amelyre ezúttal a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia székházában került sor.

A három legnagyobb keresztyén egyház püspökeinek találkozója 2023 ősz  -Fotó: Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

A három legnagyobb magyarországi keresztyén egyház vezetői

Fotó: Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

A megbeszélésen a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, a Magyarországi Református Egyház és a Magyarországi Evangélikus Egyház vezetői véleményt cseréltek a három egyházat érintő aktuális kihívásokról, és megerősítették a testvéri párbeszéd fontosságát. Áttekintették a demográfiai helyzetet, ezzel összefüggésben tájékozódtak a népszámlálás adataival kapcsolatban. A köznevelést övező vitákban szükségesnek tartják az erkölcsi nevelés súlyának növelését, a pedagógusok társadalmi megbecsülését, valamint bérük sürgős és érdemi rendezését. Fontosnak tartják, hogy a határon túli magyar közösségek gyermekeiket anyanyelvükön taníthassák. Ismét felhívták a figyelmet a béke fontosságára, hiszen a háború sosem lehet a béke és az igazságosság megteremtésének eszköze.