72 óra kompromisszum nélkül - VIDEÓ

Október nyolcadika és tizedike között zajlott a 72 óra kompromisszum nélkül elnevezésű ökumenikus megmozdulás. Idén tizennegyedik alkalommal gyűltek össze Kárpát-medence-szerte a református, a katolikus, az evangélikus hívek, hogy szebbé tegyék környezetüket, másoknak örömet okozzanak.

Több református közösség vett részt a 72 óra kompromisszum nélkül eseményein. Az üllői református egyházközség presbitere és gondnoka, Knol János, is benevezte a közösségét az önkéntes segítőakcióba. Elmondása alapján már évek óta részesei ennek a megmozdulásnak. Az üllői reformátusok jó hangulatban teljesítették a kihívást, így nemcsak hasznosak voltak a nagy közösség számára, hanem jobban megismerték egymást.

A szervezők 2022-ben is tervezik a program megrendezését. Aki idén még nem érzett elég erőt, bátorságot a jelentkezéshez, ne ijedjen meg, jelentkezzen jövőre és élje át a segítségnyújtás örömét. Töltsük együtt, szánjunk egymásra jövőre is ezt a 72 órát!