Mi is számunkra az imádság? – Református kegyességi konferenciát szerveznek Sárospatakon

Református kegyesség konferenciák VII.

2023. november 10. –
2023. november 12.
Sárospataki Református Teológiai Akadémia
3950, Sárospatak, Rákóczi út 1.
Mutasd a térképen →
+ Naptárhoz adom

Hetedik alkalommal rendezik meg a Református kegyesség konferenciákat Sárospatakon. A november 10-én kezdődő esemény középpontjában az imádság áll.

A szervezők a konferencia leírásában kiemelik: „Miközben keressük azt, hogy reformátusként »itt és most« hogyan tudjuk egyénileg és közösségben is érvényesen – vagyis például nem valami egyházművészeti múzeum idegen és egzotikus gyakorlatot bemutató archív filmfelvételéhez hasonlóan – megélni az Istennel való kapcsolatnak ezt a legelemibb és legfontosabb módját vagy formáját, azt is keressük, hogy hogyan tudunk térben és időben egymáshoz, a szentek közösségéhez kapcsolódni. Keressük a közös, de mégis saját szavakat és mozdulatokat, s közben feltesszük magunknak – vagy felteszik nekünk mások – a kérdést: mitől református az, amit csinálunk? Énekeskönyvi és liturgiai reformok sodrában, miközben látjuk, hogy »a református kegyesség« imádsággal kapcsolatos – tényleges vagy csak elgondolt, netalán kitalált – hagyományait akár az egyházon belül is mennyi kihívás éri, mennyi eltérő gyakorlat alakul ki és mögöttük mennyi eltérő teológiai megfontolás és világkép sejlik fel, talán érdemes ismét és átgondoltan, különböző felekezeti tradíciók és tudományos diszciplínák felől feltenni a kérdést: mi is számunkra az imádság? Mit jelent ennek a református módja? Mi az, ami speciálisan a mienk, mi az, ami összeköt bennünket a keresztyénség egész közösségével?”

A szervezők hangsúlyozzák, hogy a céljuk nem annyira válaszok, mint inkább kérdések megfogalmazása, irányok, perspektívák megmutatása, s mindezt a Református kegyesség konferenciák sorozatában megszokott módon, ökumenikusan és interdiszciplinárisan, az imádkozó közösséggé formálódás vágyával és igényével teszik – olvasható a leírásban.

A konferencia nyilvános, de regisztrációhoz kötött. A jelentkezők számára szállást korlátozott számban tudnak biztosítani. További információk, regisztrációs űrlap a kegyessegtanulmanyok.srta.hu oldalon érhető el.