Csillag-képek címmel nyílik kiállítás a debreceni nagytemplomban

2023. május 14., 11:00
Debrecen, Nagytemplom
Debrecen, Piac u. 4-6, 4026
Mutasd a térképen →
+ Naptárhoz adom

A tárlaton közel negyven alkotás tekinthető meg a 2022-es esztendő legjobb asztrofotói közül.

A tárlat három kategóriába sorolja be a csillagos égbolt jelenségeit ábrázoló fotográfiákat: 1) asztrotájkép, ami a földet és az eget együtt ábrázoló képeket gyűjti össze; 2) Naprendszer, ahol a Naprendszer égitestjeit láthatjuk képeken; 3) mélyég, vagyis a csillagok, csillagködök és galaxisok világát ábrázoló felvételek kategóriája.

Jellemzően ez a három kategória van jelen valamilyen formában minden nemzetközi asztrofotós megméretésen. Érdekesség, hogy ennek a felosztásnak nem csupán csillagászati, hanem fotográfiai oka is van. A különböző témákat markánsan eltérő technikával örökítik meg a fotósok, sőt jellemzően egészen más az alkotók habitusa is. Mélyégfotót készíteni precíziós türelemjáték, míg egy napkitörést, meteort vagy sarki fényt gyakorlatilag „vadászni” kell.

Köszöntőt mond: Oláh István elnök-lelkipásztor, Francsics László elnök, közreműködik Csorba Gergő gitárművész.

A kiállítást megnyitja: Pósán László, az Országgyűlés kulturális bizottságának elnöke.

plakat_debrecen_2023_csillag_kepek_page-0001