Ökumenikus imahét

2021. január 24.
Országszerte
+ Naptárhoz adom
„Maradjatok meg szeretetemben, és sok gyümölcsöt teremtek” (Jn 15,5–9)

Ismét egy héten át imádkoznak együtt a különböző felekezetű Krisztus-hívők egységért és üldözött testvéreikért. A 2021-es imahét anyagát a Grandchamp-i Szerzetesi Közösség készítette. A választott téma kifejezi a közösség elhivatottságát az imádságra, megbékélésre, az egyház és az emberiség családjának egységére.

A központi nyitó istentiszteletet 2021. január 17-én, vasárnap 17 órától tartják a budapesti Szent István Bazilikában. Szentbeszédet mond: Erdő Péter bíboros. Igét hirdet: Steinbach József református püspök.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának Elnöksége 2017-ben elfogadta, hogy az Ökumenikus Imahét országos nyitó istentiszteletének vasárnapja az üldözött keresztényekért való imádkozás vasárnapja is legyen.

Letölthető imaheti segédanyag

Bevezető a témához, napi áhítatok, imádságok

Letöltés