Több mint százötven éve gyógyítunk betegeket budapesti kórházunkban. Bár ennek formája időről időre változott, motivációnk állandó: Krisztus szeretetének megjelenítése a betegek és hozzátartozóik felé, valamint a gyógyító közösségen belül.

„Jutalmam, hogy tehetem”

Az 1866-ban alapított Bethesda közel egy évszázadig volt a református szeretetszolgálat zászlóshajója, a kórház 1951-es államosításáig diakonisszák ápolták a betegeket. „Jutalmam, hogy tehetem” volt a testvérközösségben élő, a szeretetszolgálatot hivatásszerűen végző református nők jelmondata. Az időközben gyermekkórházzá alakított intézményt 1992-ben kapta vissza egyházunk, a gyógyítás magas szakmai színvonalával és családbarát légkörével igyekszünk folytatni elődeink munkáját.

Profilunk

Részt veszünk a főváros gyermekügyeleti rendszerében, de fogadunk betegeket Pest megyéből és az ország más területeiről is. Országos hatáskörű, kiemelt profilunk az égéssérült gyermekek ellátása, ugyancsak országosan fogadunk epilepsziás gyerekeket műtét előtti kivizsgálásra.

Hírek a Bethesdából

bethesda_paci.jpg

Egy évtizede a gyermekek fejlődéséért

Tíz éve indult el a Bethesda Gyermekkórházban a Kora Gyermekkori Intervenciós és Diagnosztikai Szakszolgálat (Bethesda KIDSZ). Az intézményt főleg megkésett pszichomotoros fejlődéssel, beszédfejlődési problémákkal, valamint viselkedési problémákkal küzdő gyermekek szülei keresik fel.

Az eddigi legfiatalabb SMA-s csecsemő génterápiás kezelése

A három hónapos Kovács Máté részesült a 25. magyarországi génterápiás SMA-kezelésben a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórházában szeptember 29-én. Ezzel a kórház nemcsak az egyik legtöbb tapasztalattal bíró génterápiás intézmény Európában, hanem a gyermek életkorával is kitűnik a nemzetközi kezelések sorából.

Kerékpár

Az út mögött álló cél

Magyarországot körbetekerve, fáradtsággal nem törődve tett meg ezerhatszázötven kilométert Ertl Judit a kerékpárján. A táv megtételével a református gyermekkórházban ápolt hatéves Pap Vilinek gyűjtött egy speciális kerékpárra. A sikeres akció utáni adományátadón beszélgettünk az ötletgazda Ertl Judittal, valamint Bencze Jánossal, a Bethesda Gyermekkórház diakóniai igazgatójával.

További tartalmak

Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díj

A díjat a Bethesdát a rendszerváltás után újraindító főigazgató, Dizseri Tamás (1949-2003) emlékére hozta létre egyházunk Zsinata, a Dunamelléki Református Egyházkerület, a Hold utcai Református Egyházközség Protestáns Fóruma és a Bethesda Kórház Alapítvány. A kitüntetést 2005 óta Dizseri Tamás halálának évfordulójához kapcsolódva adják át.

Díjazottak

• 2005: Fülöp G. Dénes marosvásárhelyi lelkipásztor,
  • 2006: Neuwirth Magdolna neurológus főorvos,
  • 2007: Győri Katalin, a debreceni Erdélyi Otthon szervezője és vezetője,