Zeneigazgatók tanácskozása

Országos értekezletet tartott az MRE Zsinati Hivatal Egyházzenei Igazgatósága január első hetében. Bódiss Tamás, az igazgatóság vezetője szerint az új énekeskönyv megjelenését követően az egyház zenei életének fejlesztése és támogatása kiemelten fontos feladat.

Első alkalommal gyűltek össze egyeztetésre az egyházkerületi zenei vezetők. Arany János (Debrecen), Bereczky Róbert (Sárospatak), Parola Csaba (Pápa), valamint Monostori Ferenc, a budapesti kántorképző tanfolyam vezetője a gyülekezeti kántorok felkereséséről, munkájuk szakmai támogatásáról, a nyári zenei tanfolyamokról és egyéb aktuális kérdésekről cserélték ki gondolataikat, mondták el tapasztalataikat. A tanácskozáson részt vett Kissné Mogyorósi Pálma kántorképzési referens, valamint az iroda munkatársa, Gulyásné Erdőssy Emőke is.