Katonákat kereszteltek Szarajevóban

Örömteli eseményen vettek részt az EUFOR 8. váltás katonái 2011. június 26-án a Butmir táborban - olvasható a táborilelkész.hu-n megjelent beszámolóban.

Négy katona megkeresztelésének és első úrvacsora vételének voltak tanúi a megjelent szakasztársak, a szakaszparancsnokok, a századparancsnok és a kontingens parancsnok. (Egy másik társuk aki szintén részt vette a felkészítésen, de 22-én hazatért Magyarországra, 20-án keresztelkedett meg és erősítette meg a hitét.)

A katonák önként jelentkeztek és vettek részt a keresztelési felkészítésen, ahol megismerkedtek egyházunk tanításaival a Heidelbergi Káté alapján, a Bibliával mint hitünk zsinórmértékével, és Isten Szent Lelke segítségével választ kaptak, őket régóta foglalkoztató  kérdésekre.

A teljes beszámoló, képekkel, innen érhető el.