Karácsonyi istentisztelet a debreceni fogvatartottaknak

A Debreceni Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottjai között szolgáltak a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség lelkipásztorai december 21-én.

Dancsó Zoltán. Karácsonyi istentisztelet a debreceni fogvatartottaknak 2022 - Fotó: Debrecen-Nagytemplomi Gyülekezet

Dancsó Zoltán: „Mutassuk be azt az életet, amelyet Isten adott nekünk”

Fotó: Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség

A napot a nőknek tartott karácsonyi istentisztelettel kezdték kilenc órakor. Ezen Dancsó Zoltán lelkész azt hangsúlyozta, hogy karácsonykor Isten életet hozott a világba. – Mutassuk be azt az életet, amelyet Isten adott nekünk! – kérte hallgatóságát.

Oláh István. Karácsonyi istentisztelet a debreceni fogvatartottaknak 2022 - Fotó: Debrecen-Nagytemplomi Gyülekezet

„Isten közösséget vállal mindannyiunkkal, a nehéz helyzetben lévővel, a szomorkodóval, a magányossal is” – mondta Oláh István

Fotó: Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség

A férfiak között Oláh István hirdette az Igét. A nagytemplomi lelkipásztor arról beszélt, hogy „az első karácsony sem indult örömtelin, de Isten közösséget vállal mindannyiunkkal, a nehéz helyzetben lévővel, a szomorkodóval, a magányossal is”.

Fotó: Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség

A zenei szolgálatot a Nagytemplom zenekarától hallhatták az alkalom résztvevői.

A karácsony örömüzenetét 2009 óta viszi el a nagytemplomi gyülekezet a fogvatartottak számára is.