Ökumenikus Imahét

2022. január 23.
Budapest, Deák téri evangélikus templom
+ Naptárhoz adom

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának Elnöksége 2017-ben elfogadta, hogy az Ökumenikus Imahét országos nyitó istentiszteletének vasárnapja az üldözött keresztényekért való imádkozás vasárnapja is legyen.

Képernyőfotó 2021-12-17 - 11.11.43.png

Az országos nyitó istentisztelet 2022. január 16-án, vasárnap 18 órakor kezdődik Budapesten, a Deák téri evangélikus templomban. Igét hirdet Erdő Péter bíboros és Balog Zoltán református püspök, a Zsinat lelkészi elnöke. A liturgiában szolgálnak a MEÖT tagegyházainak vezetői.

A MEÖT elnökségének javaslata alapján az ökumenikus imahét a tagegyházak aktuális járványügyi intézkedéseinek betartásával rendezhető meg.

A hét idei témáját a Közel-Keleti Egyházak Tanácsa dolgozta ki, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) honlapjáról pedig letölthető az imahét füzete és plakátja is.